Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

USA - Camp America + stopem po USA

Wszelkiego rodzaju podróże po świecie.

USA - Camp America + stopem po USA

Postprzez Amber » 4 gru 2010, o 12:01

Czy ktoś z tego forum zastanawiał się nad tą formą wakacji? Ja poznałam Camp America dzięki stoisku promocyjnemu na mojej uczelni - wcześniej uważałam to za mało pewne i raczej nie warte skorzystania, ale po kilku rozmowach z dziewczyną, która była na tym dwa razy, doszłam do wniosku, że może być to naprawdę ciekawa forma na spędzenie niezapomnianych wakacji. Jedynymi minusami, jak dla mnie, jest to, że program zajmuje calutkie wakacje letnie i trzeba w związku z tym przełożyć sesję, ew. zaliczyć wszystko wcześniej, i że trzeba najpierw wydać te około 2000-3000 tys zł na opłaty, wizę i wymianę waluty, tak na wszelki wypadek. I oczywiście minusem jest też to, że raczej będzie się samemu ze swoich znajomych przez te 2,5 miesiąca w trakcie pracy.
Natomiast z plusów:
- szybkie i łatwe otrzymanie wizy
- zakwaterowanie i wyżywienie w trakcie pracy
- szlifowanie/nauka języka - styczność z nim przez cały czas
- +/- miesiąc na podróże we własnym zakresie
- zarobki od 900 do 1400 dolarów za program + ew. stawka 200-300 dolarów za tydzień dodatkowej pracy na campie.
- wymiana multikulturowa, na campy jeżdżą ludzie z całego świata
- świetny punkt w CV
- jeśli trafi się na dobry camp, można korzystać ze wszystkich wygód, programów dla gości, np. wspinaczka, paintball, surfing i inne.

Jestem już w trakcie zapisywania się do Camp America i do końca przyszłego tygodnia chciałabym przelać pierwszą część wpłaty i umówić się na spotkanie z konsultantem. Ktoś jeszcze jest zainteresowany? ;) Fajnie by było umówić się z Wami po pracy na wspólne zwiedzanie USA (a może ktoś pokusi się ze mną na Peru, jeśli będzie można się tam tanio dostać?).

Właśnie się zorientowałam, myślałam o złotówkach czy o Bóg wie czym i mi się zera kopnęły, już poprawione :P
Tu podaję stronę z "kieszonkowym", jakie przysługuje uczestnikom: http://www.campamerica.pl/article,19,kieszonkowe

Wysyłając swoje zgłoszenie, widniejesz w bazie uczestników z całego świata, którą przeglądają pracodawcy i sami sobie dobierają pracowników. Więc nigdy nie wiadomo gdzie wylądujesz. Na pewno nie każdy się dostanie... zawsze jest o wiele więcej chętnych, ale słyszałam, że do połowy grudnia ma się pewność niemal w 100%, że się zakwalifikuje.
Organizatorzy piszą, że niechętnie się patrzy na tzw. podwójne zgłoszenia, czyli na sytuację, w której się zaznacza, że chce być się z kimś na campie i razem pracować - czy to rodzina, chłopak/dziewczyna, czy przyjaciele. Procedura jest wtedy bardziej skomplikowana, chociaż i to czasami się udaje. Szanse jednak wtedy trochę maleją...
Natomiast czytałam o dwóch przypadkach, gdzie na jednym dużym campie z obsługi było około 100 osób z CA, w tym 12 Polaków :D

A i jasne, że się opłaca, bo wtedy cały wylot, 3 miesiące wakacji i niezapomniane wrażenia + kurs angielskiego praktycznego :P ma się za darmo, jeśli wychodzi się na czysto.

Pozdrawiam,
Amber ;)
Ostatnio edytowano 4 gru 2010, o 16:02 przez Amber, łącznie edytowano 1 raz
"Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej."

- ale na autostradzie przecież nie można się zatrzymywać. Co ty tam robisz?
- stopuję na Gandalfa.

www.amber.autostopik.pl
Avatar użytkownika
Amber
 
Posty: 150
Dołączył(a): 14 cze 2010, o 11:48
Lokalizacja: Bytom/Katowice
Nr gadu-gadu: 2723111

Re: USA - Camp America + stopem po USA

Postprzez niewidzialnezuo » 7 sty 2011, o 21:23

Biorę udział w programie Camp America i niedawno dostałem placement na campie w Michigan. Teraz tylko ostatnia rata i w wakacje autostopem po USA. Pracę na campie kończę 21 sierpnia, więc mam nadzieję mieć ponad miesiąc na zwiedzanie. Teraz szukam bratniej duszy, która także chce przemierzać prerie, góry, lasy, rzeki, kaniony, wybrzeża, dziki zachód i zurbanizowany wschód autostopem :D
Backpacking, autostop, podróże - zajrzyj na choosetravel.pl!
Avatar użytkownika
niewidzialnezuo
 
Posty: 22
Dołączył(a): 7 sty 2011, o 20:55
Lokalizacja: Poznań
Nr gadu-gadu: 6466674

Re: USA - Camp America + stopem po USA

Postprzez Cabelo » 17 sty 2011, o 21:31

Też jadę na CA w czerwcu, a sierpień i wrzesień rozbijam się stopem po usa. Jakby co, chętnie się gdzieś spotkam na wspólne pozwiedzanie jakiegoś ciekawego miejsca przez parę dni.
Avatar użytkownika
Cabelo
 
Posty: 41
Dołączył(a): 13 paź 2010, o 21:09
Nr gadu-gadu: 4335461

Re: Camp America + stopem po USA

Postprzez AdamAdam » 30 sty 2011, o 11:56

Moja koleżanka jechałem stopem ze wschodu na zachód Stanów, mówiła, że bardzo łatwo im się jechało, ale to prawda w niektórych stanach jest nielegalne jeździć stopem
OGIEŃ!!!!
Avatar użytkownika
AdamAdam
 
Posty: 90
Dołączył(a): 1 maja 2010, o 01:10
Lokalizacja: Łódź!
Nr gadu-gadu: 8692632

Re: USA - Camp America + stopem po USA

Postprzez Jacollus » 7 lut 2011, o 02:13

Dla tych z większymi możliwościamy finansowymi polecam work and travel na alasce. Cięzka praca przy rybach ale za to zarobki rzędu 3000$/mies. Niestety na wstępnie trzeba mieć ok 5000PLN ale koszty się zwracają. Po 2 mies jesteś sporo na plusie a stopem można wyruszyć z alaski przez kanadę na południe a łatwość łapania stopa , krajobrazy, natura i klimat w tej częsci ameryki....no nie do opisania!
Avatar użytkownika
Jacollus
 
Posty: 11
Dołączył(a): 31 paź 2010, o 00:49
Nr gadu-gadu: 8002556

Re: USA - Camp America + stopem po USA

Postprzez Ornitolog » 23 maja 2012, o 22:01

Ja 8 czerwca wylatuję, jednak nie do USA, a do Ohio do obwoźnego parku rozrywki. Jak kogoś interesuje, to na moim kanale są informacje dot. wyjazdu + będzie oczywiście relacja z pobytu w USA. http://www.youtube.com/user/lukasz803?feature=guide
Ornitolog
 
Posty: 44
Dołączył(a): 25 paź 2010, o 13:48
Nr gadu-gadu: 609307


Powrót do Za granicę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron