https://www.Autostopik.pl • Zobacz wątek - MAJ! :) czyli podróż dookoła Polski-Pytanie.
Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Dodaj DARMOWE Ogłoszenie Autostopowe do PMPK.pl i Autostopem.EU

MAJ! :) czyli podróż dookoła Polski-Pytanie.

Wszelkiego rodzaju podróże po Polsce.

MAJ! :) czyli podróż dookoła Polski-Pytanie.

Postprzez crazylucylee » 9 mar 2013, o 23:32

Witam koledzy i koleżanki
jako, że autostopem wybierałam się kilka razy za granicę, tym razem chciałabym objechać Polskę, nie na stopa, bo takiej bandy nikt nie weźmie a pociągiem jest coś takiego jak bilet TLK a bilet imienny podróżnika nieograniczona ilość przejazdów no i tu pojawia się pytanie, próbował ktoś taki maraton? jako, że majówka się zbliża to trzeba jakoś zaplanować od 3.05 godz. 19.00 do 6.05 godz. 6.00, preferowany przejazd:
Rzeszów-Kraków-Wrocław-Poznań-Szczecin-Kołobrzeg (?)- Gdańsk+Sopot (być może nocleg na 3 godzinki, prysznic)-Bydgoszcz lub Białystok-Warszawa-Rzeszów

Do ogarnięcia?

Co polecacie zwiedzić w tych miastach? poza Rzeszowem, z którego okolic jestem, oraz poza Krakowem i Warszawą, bo są mi znane, ewentualnie tam byłby chwilowy postój. Rozkłady jazdy na stronie pkp są, ale czy znacie jakąś stronę, co od razu wytyczy taką trasę?

pozdrawiam serdecznie,
Łucja.
crazylucylee

Nr gadu-gadu: 0

Re: MAJ! :) czyli podróż dookoła Polski-Pytanie.

Postprzez thomek205 » 10 mar 2013, o 13:28

Robiłem podobną wyprawę w listopadzie- wydaje mi się że trochę za dużo miast masz. Nie dasz rady tego ogarnąć w tak krótkim czasie. My byliśmy: Wrocław- Trójmiasto- Warszawa- Zakopane-Kraków-Wrocław i wyszło w sumie optymalnie. Przygotuj się na to że możesz jechać różnymi pociągami- jeden może być pusty a drugi wyładowany po brzegi, gdzie będziesz stała na korytarzu (wierz mi, że po dwóch dniach bez normalnego snu to robi wielką różnicę) Jeśli chodzi o Trójmiasto to oczywiście zobacz port, sopockie molo. Wrocław to Rynek, Hala Stulecia, Pergola (jeśli będziesz wieczorem we Wro to wybierz się na pokaz, świetna sprawa)
thomek205

Postprzez sandra_bia » 10 mar 2013, o 22:30

Hej! Nie wiem, czy zauważyliście ale... 3ci maja to PIĄTEK, zatem bilet podróżnika obejmuje 19:00 2.05.2012- 06:00 06.05.2013 czyli ponad 3 doby. Co do wielu miast i krótkiego czasu, to wszystko jest wykonalne, biorąc pod uwagę nocne pociągi. Jakiś czas temu doświadczyłam wypadu, gdzie każdego dnia byłam w innym mieście: Białystok, Warszawa, Kraków, Wrocław, Białystok i to jest wykonalne nawet bez większego pośpiechu, także polecam i dziękuję za podsunięcie pomysłu :)
Pozdrawiam i zapraszam do Białego :))
"Wszystkie silne charaktery tworzyły się w samotności" (Maria Kalergis )
sandra_bia

Nr gadu-gadu: 6026477

Postprzez crazylucylee » 11 mar 2013, o 01:50

witam ponownie :)

właśnie napisałam, że bilet podróżnika jest od 3-go maja :D więc sporo czasu :D

muszę dobrze obczaić stronę pkp, żeby sposprawdzać o jakim czasie, do tego ile czasu mam na dane miasto :) zawsze można niektóre ominąć :) ale bym to zrobiła z wielkim bólem serca :P podobno będzie możliwość bezpłatnej rezerwacji miejsc, ale trzeba się upewnić :)

Kawą się będę raczyć, osiwieję do końca wyprawy hehe :D

cieszę się, że mam odzew od podróżników z "branży" :) sandra_bia miło mi, że podsunęłam Ci temat, może się spotkamy na trasie :P

Czekam na kolejne propozycje, co można zwiedzić w miastach :) w nocy o północy, dosłownie :D

pozdrawiam serdecznie,
Łucja
crazylucylee

Postprzez seprocom » 2 gru 2013, o 00:16

dobre :D
seprocom

Postprzez cremes » 2 gru 2013, o 17:13

ciekawei się zapowiada
cremes

Postprzez vecami » 2 gru 2013, o 20:40

też będę próbował uzbierać kasę żeby się wybrać
vecami

Postprzez hiramera » 6 gru 2013, o 22:03

nieźle to brzmi :) powodzenia :)
hiramera

Powrót do Polska