https://www.Autostopik.pl • Zobacz wątek - SPIS Książek godnych polecenia!
Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Dodaj DARMOWE Ogłoszenie Autostopowe do PMPK.pl i Autostopem.EU

SPIS Książek godnych polecenia!

Re: SPIS Książek godnych polecenia!

Postprzez Emi113 » 1 maja 2011, o 22:32

fonky napisał(a):Leopold Tyrmand, Platon, Nietsche, Popper, Kerouac (bitnicy), Ken Kesey, Huxley, Lem, Stephen King, Ludlum

to sa autorzy warci polecenia, a nie jakies lewizny bez przekazu, bajeczki o zabojcach czy romanse itp
ogolnie ksiazki nic nie wnoszace madrego tylko opowiadajace jakas historie, probujace wywołać jakies odczucia milosne, sa dla mnie odpowiednikiem chłamu ktory puszcza sie w telewizji typu M jak Milosc, Obcasy na Giewoncie itd

ksiazki na faktach jak najbardziej, o podrozach, przygodowe :)

Przeczytja książkę Kinki i Chopina o ich piecioletniej podróży, autostopem, dookoła świata:) 8-)
Emi113

Nr gadu-gadu: 0

Postprzez Emi113 » 1 maja 2011, o 22:35

paluszanka napisał(a):Dotknięcie Pustki, Zew Ciszy - Joe Simpson
We władaniu cieni - Donigan Merritt

z serii literatura górska na świecie - bardzo wciągające, zwlaszcza dla wspinaczy, oparte na faktach, jak zaczęłam czytać, to od razu od początku do końca :)

Paragraf 22
Paragraf 22bis
Mistrzostwo czarnego humoru ;d

To jeszcze dodaj do tego "Rok 1984" i "Folwark zwierzęcy"- Orwela. Czarny chumor aż kipi 8-)
Emi113

Postprzez fonky » 5 maja 2011, o 16:10

^ czytalem Orwella wszystko.
Do tego "Brak tchu"
Orwell raczej antyutopia, rowniez jak Ballard (psychoza)
fonky

Nr gadu-gadu: 7350870

Postprzez Emi113 » 5 maja 2011, o 19:54

Hmm..."Braku tchu" niestety nie czytałam:) A kto czytał i może napisać mi coś na temat książki "Mechaniczna pomarańcza"?
Emi113

Postprzez czajna » 14 maja 2011, o 22:41

Emi113 napisał(a):A kto czytał i może napisać mi coś na temat książki "Mechaniczna pomarańcza"?

Ja czytałam i mogę polecić. Nie czytuję science fiction ale ta mi się wyjątkowo podobała. Na podstawie powieści nakręcono film (S. Kubrick, 1972), który jednak spłyca i wulgaryzuje książkę, film pociągnął za sobą wydania książki skrócone o jej ostatni rozdział 7 części trzeciej, co poważnie narusza konstrukcję utworu. Więc nie sugerowałabym się filmem, a książkę polecam. Takie realne science fiction.

Mechaniczna pomarańcza (Nakręcana pomarańcza) (ang. A Clockwork Orange) – powieść szkockiego pisarza Anthony’ego Burgessa z 1962 roku.

Książka ma charakter eksperymentu lingwistycznego. W oryginale powieść została napisana w stworzonym przez autora slangu, hybrydy kolokwialnego języka angielskiego z zapożyczeniami rosyjskimi. W Polsce książkę przetłumaczył Robert Stiller, najpierw w wersji polsko-rosyjskiej (tzw. wersja R), a następnie w wersji polsko-angielskiej (tzw. wersja A).

Czytałam wersję polsko-rosyjską i tą tu polecam.
"You don't know what you might have set upon yourself
China in your hand..."
czajna

Postprzez Rabka » 10 cze 2011, o 16:54

A ja czytałam obie... Rosyjską chyba z 10 razy. Rzeczywiście lepsza;) Film również oglądałam,ale to już nie 10, a 100 razy:D Bardzo polecam, jest inny, co nie znaczy gorszy;) Przede wszystkim trzeba mieć na względzie rok, w ktorym powstał. Jak na tamte czasy to prawdziwa jatka:)Reżyser miał swoją własną wizję, odbiegającą od oryginału,ale równie porywającą:D Fakt, zakończenie książki bardziej dołuje (przynajmniej mnie:P) i wyzwala większą burzę (w sercu i głowie :P), ale film z drugiej stroy ma taki klmat, że głowa pęka... Podsumowując jednym zdaniem moje wypociny- nie ma co porównywać, bo z takiego zestawienia nie jest się w stanie zdecydować, co lepsze. Taka tragiczna sytuacja...:P
Rabka

Nr gadu-gadu: 406913

Postprzez Raziel89 » 28 cze 2011, o 19:18

Nie wiem czy ten tytuł się tu pojawił czy nie:

Sztuka Podróżowania - Jacek Pałkiewicz

Dostałem na urodziny ;p, i na prawdę poleeeeecam :D
Jest to nie tyle co książka, co jeden wielki "tutorial" i poradnik jak przygotować się do podrózy i jak podróżować.
Nie trzeba tego czytać "od deski do deski" książka jest podzielona na poszczególne powiedzmy niezależne rozdziały. W których jest dosłownie wszystko pięknie rozpisane! Przykładowo; wzór umowy partnerskiej w trakcie podróży, czy wniosek i umowa dotycząca sponsoringu wyprawy. Po prostu jest tam tyle detali poruszonych, o których można nie mieć pojęcia że hej :D
Nie myśl o tym co robisz - rób to o czym myślisz!

www.kamil.autostopik.pl
Raziel89

Nr gadu-gadu: 8680872

Postprzez cynamooon » 24 lip 2011, o 23:07

Widzę, że "Samsara" już się przewinęła, właśnie skończyłam tę lekturę i chyba zabiorę się drugi raz :D jest świetna !
When you want something in life, you just gotta reach out and grab it
cynamooon

Nr gadu-gadu: 2735654

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Książki