Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

zmiana kierunku

Co ci ślina na język przyniesie :)

zmiana kierunku

Postprzez taktojest » 20 gru 2011, o 12:46

Witam.
Jako niedoświadczony autostopowicz mam do was, weteranów :) następujące pytanie. Zdarza się, że jedziemy daną autostradą, a nasza przewidywana trasa wymaga od nas zmiany kierunku, np zjazdu z niej na krzyżówce i wjazdu na prostopadłą. Jeśli kierowca zostawia was na stacji paręset (lub parę km) przed miejscem w którym musicie zjechać, bo sam jedzie dalej prosto i ciężko jest złapac kogoś kto w tym pożądanym kierunku by jechał, raczej wszyscy zostają na tej drodze na której są. Co wtedy? Jak sobie z tym radzicie, bo dla mnie zawsze jest to pewien problem.

Nie wiem czy się odpowiednio jasno wyraziłem, więc zilustruję to na przykładzie. Chodzi mi o coś takiego:
http://maps.google.pl/maps?saddr=D1&dad ... 4&t=h&z=16
taktojest
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 gru 2011, o 12:29

Re: zmiana kierunku

Postprzez AnizZ » 20 gru 2011, o 15:36

Oj tak, akurat w Niemczech to norma, bo tam jest dużo autostrad. Normalnie się to robi. Wysiadasz na ostatniej stacji (chociaż z tym trzeba uważać, bo czasem okazuje się, że tej ostatniej stacji już nie ma, albo jest w remoncie i duuupa! coś o tym wiem) i albo łapiesz na kartkę w stronę, w którą jedziesz, albo na kciuka i pytasz dokąd ktoś jedzie, albo czy w tamtą stronę. Trzeba wyczuć co lepsze :)
mniej więcej tak to wygląda w teorii, a w praktyce to bywa bardzo różnie :)
powodzenia!
Avatar użytkownika
AnizZ
Moderator
 
Posty: 190
Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 15:24
Lokalizacja: Wrocław
Nr gadu-gadu: 0

Re: zmiana kierunku

Postprzez Nero12 » 21 gru 2011, o 01:36

mozesz tez przejechac zjazd i wysiasc na 1szej podwojnej stacji benzynowej. Tak ostatnio bez problemu z obwodnicy berlinskiej na trase na drezno przebilem sie. skakanie przez autostrade nieuniknione oczywiscie ;)
Nero12
 
Posty: 44
Dołączył(a): 25 lis 2010, o 01:46

Re: zmiana kierunku

Postprzez adrub » 21 gru 2011, o 02:55

Ja też bym podrylował na nogach jak Maniek radzi i gdzieś przy wlotówce łapał :) jeśli tylko się da.

A jak nie to stacja, a na kartce można napisać po prostu nr drogi. Wtedy łapiesz coś w obu kierunkach, byle być na dobrej trasie :)
Możesz wszystko!

tel:
gg:
e-mail:
Avatar użytkownika
adrub
Moderator
 
Posty: 80
Dołączył(a): 7 sie 2011, o 14:18
Nr gadu-gadu: 1849688

Re: zmiana kierunku

Postprzez tagosia » 13 sty 2012, o 13:59

Ostatnia stacja, unikałabym łażenia autostradą w Niemczech i w Austrii, bo policja tam bywa naprawdę upierdliwa. Ja z reguły używam kartek z numerem drogi, na którą skręcam, a tak naprawdę najłatwiej przejść się po stacji i pytać ludzi, gdzie jadą, zwłaszcza że po Europie mnóstwo Polaków się pęta i raczej chętnie zabierają autostopowiczów. Czasem dobrze pogadać z kierowcą, podpytać, zdarza się, że ostatnia stacja to zadupie straszne, a kierowca o tym wie i wie też, że stacja wcześniej jest wielka z wieloma ciężarówkami itp. Krótko mówiąc, wszystko zależy od sytuacji.
Avatar użytkownika
tagosia
 
Posty: 34
Dołączył(a): 27 wrz 2010, o 17:07
Lokalizacja: Niemcy
Nr gadu-gadu: 0


Powrót do Gadki szmatki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron