Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Dodaj DARMOWE Ogłoszenie Autostopowe do PMPK.pl i Autostopem.EU

ludność pirwotna

ludność pirwotna

Postprzez Loknesss » 25 cze 2011, o 18:09

Witajcie!

Patrząc na naszą całą cywilizację nie sposów zapytac o genesis.
Z tej okazji przyszlo mi do golowy, ze przeciez jeszze tyle ludzi na naszej Ziemii zyje prowadząc koczowniczy tryb zycia( nie tylko stopowicze;).
Powiedzcie czy ktoś z Was jest zainteresowany tematem i moze mi udzielic jakis cennych infornacji na temat ludow autochtonicznych na naszej Ziemii najbardziej zblizonych do ludzi pierwotnych? ??Pamiętam, ze kiedys ogladalam jakis program w tv na ten temat, ale nie sposob sobie przypomnieć co to bylo i o jakich ludziach.
Piszcie piszcie ciekawe posty. Moze ktoś z Was mial okazje uczestniczyc w jakiejs wyprawie doświadczając bliżego kontaktu z takimi cdami natury? Będę widzieczna za kazdy post:)
Loknesss

Re: ludność pirwotna

Postprzez Amber » 25 cze 2011, o 22:38

Łał, niezły filmik!
Ale ten biały gość jest idiotą. Żeby przy pierwszym spotkaniu pokazywać ogień i lustro... Przecież lustro, jakiekolwiek odbicia twarzy ludzkiej są magiczne dla dzikich, zabierają część ich duszy. Nie zdziwiłabym się, gdyby wykradli mu lusterko i strzegli jak czegoś świętego.

Loknesss, a co konkretnie Cię interesuje? Bo to temat rzeka :) troszkę go liznęłam na studiach, ale zależy czy to się mieści w kręgu Twoich oczekiwań. Tylko plemiona koczownicze, czy inne też? Czytałaś może Malinowskiego albo Ratzela?
"Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej."

- ale na autostradzie przecież nie można się zatrzymywać. Co ty tam robisz?
- stopuję na Gandalfa.

www.amber.autostopik.pl
Amber

Nr gadu-gadu: 2723111

Postprzez Loknesss » 25 cze 2011, o 22:59

Dzięki za filmik, rzeczywiście ciekawy. Lustro chyba najwiecej emocji wzbudzilo.

Amber! Nie czytałam nic z tego. Hm.. co mnie interesuje najbardziej? Plemionaa najprymitywniejsze, gdzie żyją, czym się zajmują, fajnie byloby zobazcyc jeszcze jakis film lub cokolwiek siecej sie dowiedzieć.Napisz co wiesz ciekawego, a jesli mozesz to chetnie sie jakąs literaturą zajmę. Szukam ostatnio różnych inspiracji, chyba szukam swego miejsca na Ziemii i pomyslu na podróż.

A co ciekawego sie dowiedzialas na studiach?
Loknesss

Postprzez Raziel89 » 25 cze 2011, o 23:25

Siwa napisał(a):W związku z tematem skojarzyło mi się:

http://www.youtube.com/watch?v=oyLvdm1JXsg

Plemię z Papui-Nowej Gwinei po raz pierwszy spotyka człowieka o innym kolorze skóry. Zdarzenie zostało udokumentowane w 1976 roku.

I z tym dniem nastał dla nich koniec świata. Koniec Ich świata, dotychczasowego życia :/
Tutaj się w pełni zgadzam z W.C. - jak żyją sobie nieodkryte plemienia, to niech sobie żyją. Nie wpychajmy im się z naszym życiem...

sorry za offtop ;p
Nie myśl o tym co robisz - rób to o czym myślisz!

www.kamil.autostopik.pl
Raziel89

Nr gadu-gadu: 8680872

Postprzez Loknesss » 25 cze 2011, o 23:32

Nie, spoko, ja tez własnie popieram W.C.. wG mnie nalezaloby co najwyzej obserwowac takie plemiona z daleka, ale na pewno ich nie "cywilizować", bo juz sama nie wiem czy bardziej jest cywilizowany nasz cywilizowany świat, czy Bardziej jest cywilizowany ich niecywilizowany đwiat...
Loknesss

Postprzez kasia » 26 cze 2011, o 02:22

Czytałam ostatnio jakiś artykuł o nowych odkryciach w brazylijskiej Dolinie Javari. Żyje tam kilkanaście plemion, które najprawdopodobniej nigdy nie miały styczności z naszą cywilizacją. Ostatnio namierzono kolejne. Miejmy nadzieję, że nikt nie będzie ich niepokoić. Rząd Brazylii stara się zachować ciekawskich z daleka.

Jeśli chodzi o literaturę to może faktycznie Malinowski, tak jak pisała Amber. Ratzela nie kojarzę, chyba nie przerabialiśmy żadnych jego tekstów.

Polecam też filmy dokumentalne, np. "Taniec Trzcin" o mieszkańcach Suazi. Świetnie pokazuje co się dzieje po zderzeniu kultur tradycyjnych z nowoczesnością. Jest też sporo o problemie HIV.
W ogóle jeśli znacie jakieś dokumenty na ten temat to zarzućcie tytułami, chętnie bym pooglądała, a niełatwo coś znaleźć ;).

To jest taki ciekawy temat. Uwielbiam antropologię. Chętnie wywaliłabym inne przedmioty z programu moich studiów i wrzuciła więcej tego :D. A w sumie prawie nic na ten temat nie wiem, ledwie jakieś podstawy zrobiliśmy.
kasia

Nr gadu-gadu: 1503657

Postprzez Loknesss » 26 cze 2011, o 09:11

Dobra wiadomość! Dzięki Kasiu za posta, a co Ty studiujesz ?
Amber a Ty?
Loknesss

Postprzez kasia » 26 cze 2011, o 10:43

Kulturoznawstwo :D. Ale u mnie na uczelni nacisk kładzie się przede wszystkim na sztuki, jakiś film, teatr etc.
kasia

Nr gadu-gadu: 1503657

Następna strona

Powrót do Historia