Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Nauka języków obcych

Co ci ślina na język przyniesie :)

Nauka języków obcych

Postprzez Chicken » 26 kwi 2012, o 20:36

Witam.
Zacznę od tego, że nie znam praktycznie żadnego języka obcego. Wiadomo nie chciało się w szkole uczyć to teraz trzeba. W tej szkole co chodzę obecnie to raczej nic się nie na uczę. Polega to na tym, że zapłać i daj nam spokój - taka szkołą.
Angielski znam tak, że zadam pytania i w jakimś stopniu zrozumiem odpowiedź, ale jak ktoś by mi coś opowiadał to raczej bym nie zrozumiał. Rosyjski - tu już gorzej. Pytanie zadam, ale odp już nie skapuję :). Z innymi językami się nie spotkałem.
I tu moje pytanie. Znacie jakieś kursy multimedialne lub książkowe dzięki którym nauczę się jakiegoś języka?.
Wiem to będzie długo trwało, ale mam czas. Na razie nie wybieram się za granicę. Może, może w następne wakacje. Przez rok coś bym liznął.
Interesuje mnie właśnie angielski i chyba hiszpański.
Pomóżcie.
To tak nie fair by było, jak bym pojechał gdzieś poza Polskę i kierowca, który się zatrzymał chciał pogadać a ja nic bym nie mógł odpowiedzieć, a przecież miedzy innymi mnie po to zabrał by pogadać.
Pisownia mnie nie interesuje [ choć pewnie w uczeniu będzie potrzebna] tylko to by rozumieć co drugi człowiek do mnie zagaduję w obcym języku.
Podzielcie się Waszymi sposobami na naukę języka. Pewnie Wy nauczyliście siew szkole a teraz tylko szlifujecie, ale rady mile widziane.

Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam Chicken.
"Byka strzeż się z przodu, konia – z tyłu, a głupoty – ze wszystkich stron"
Za wszelkie błędy serdecznie przepraszam.
Obrazek
Obrazek
Facebook
Tel: 605736567
Avatar użytkownika
Chicken
 
Posty: 95
Dołączył(a): 20 kwi 2012, o 19:06
Nr gadu-gadu: 35676381

Re: Nauka języków obcych

Postprzez hellbike » 26 kwi 2012, o 21:51

Chicken napisał(a):Witam.
Zacznę od tego, że nie znam praktycznie żadnego języka obcego. Wiadomo nie chciało się w szkole uczyć to teraz trzeba. W tej szkole co chodzę obecnie to raczej nic się nie na uczę. Polega to na tym, że zapłać i daj nam spokój - taka szkołą.
Angielski znam tak, że zadam pytania i w jakimś stopniu zrozumiem odpowiedź, ale jak ktoś by mi coś opowiadał to raczej bym nie zrozumiał. Rosyjski - tu już gorzej. Pytanie zadam, ale odp już nie skapuję :). Z innymi językami się nie spotkałem.
I tu moje pytanie. Znacie jakieś kursy multimedialne lub książkowe dzięki którym nauczę się jakiegoś języka?.
Wiem to będzie długo trwało, ale mam czas. Na razie nie wybieram się za granicę. Może, może w następne wakacje. Przez rok coś bym liznął.
Interesuje mnie właśnie angielski i chyba hiszpański.
Pomóżcie.
To tak nie fair by było, jak bym pojechał gdzieś poza Polskę i kierowca, który się zatrzymał chciał pogadać a ja nic bym nie mógł odpowiedzieć, a przecież miedzy innymi mnie po to zabrał by pogadać.
Pisownia mnie nie interesuje [ choć pewnie w uczeniu będzie potrzebna] tylko to by rozumieć co drugi człowiek do mnie zagaduję w obcym języku.
Podzielcie się Waszymi sposobami na naukę języka. Pewnie Wy nauczyliście siew szkole a teraz tylko szlifujecie, ale rady mile widziane.

Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam Chicken.



hej, istnieje pewna metoda nauki angielskiego, ktore polega wlasnie na nauce "praktycznej", pomijajac dokladne zasady gramatyki itp: nazywa sie ona "Metoda Callana" i pewnie kurs/ksiazka/itp oparta o ta metode bylaby dla ciebie najlepsza.
http://szukajaczycia.blogspot.com

Some Men Just Want to Watch the World Burn.
Avatar użytkownika
hellbike
 
Posty: 36
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 23:22
Nr gadu-gadu: 9478893

Re: Nauka języków obcych

Postprzez pauli » 26 kwi 2012, o 22:09

Istnieje dobra stronka do nauki języków obcych http://www.livemocha.com/
Niestety tutaj szlifuje się oprócz wymowy też pisownię, ale może spróbuj, mocno polecam ;)
flawless as always

zadaj sobie pytanie, czy to co robisz dziś, przybliża Cię do tego, co chcesz robić jutro.
Avatar użytkownika
pauli
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12 sie 2011, o 22:36
Lokalizacja: Wrocław
Nr gadu-gadu: 309404

Re: Nauka języków obcych

Postprzez Chicken » 27 kwi 2012, o 19:00

Dziękować. Metodę Callana wypróbuję, a jak nie będzie efektów to przerzucę się na Super Memo.
Stronka podana wyżej też fajna. Na pewno skorzystam. Jeśli znacie jakieś konkretne książki czy też programy, prosił bym o podesłanie nazw tutaj lub pw.
"Byka strzeż się z przodu, konia – z tyłu, a głupoty – ze wszystkich stron"
Za wszelkie błędy serdecznie przepraszam.
Obrazek
Obrazek
Facebook
Tel: 605736567
Avatar użytkownika
Chicken
 
Posty: 95
Dołączył(a): 20 kwi 2012, o 19:06
Nr gadu-gadu: 35676381

Re: Nauka języków obcych

Postprzez czajna » 28 kwi 2012, o 22:23

Tytułów książek/programów Ci nie podam, bo nie korzystam. Ogólnie polecam czytanie jakichkolwiek anglojęzycznych książek, możesz zacząć od najprostszych, dla młodszych. No i oglądanie filmów bez lektora. Może samodzielne tłumaczenie jakichś ulubionych piosenek... Ale oprócz takich rzeczy może warto się zastanowić nad kursem językowym? Przez rok bardzo dużo możesz się nauczyć, zwłaszcza jeśli jesteś na podstawowym poziomie. Mam na myśli kurs taki z lektorem i grupą, nie on-line. Później już samemu będzie łatwiej się uczyć.
"You don't know what you might have set upon yourself
China in your hand..."
czajna
 
Posty: 35
Dołączył(a): 22 cze 2010, o 21:09
Nr gadu-gadu: 0

Re: Nauka języków obcych

Postprzez kr3tu89 » 29 kwi 2012, o 14:43

Generalnie wyznajdę zasadę, że nie da się nauczyć języka obcego rozdzielając pismo od słowa. Myślałem kiedyś, żeby zacząć się uczyć tak ruskiego, bo po co mi te dziwne literki aby się dogadać. Jednak aby zrozumieć wymowę, trzeba też wiedzieć jak się to zapisuje głoski, słowa. Cieszę, się że zacząłem od alfabetu, bo inaczej marnie by było z dalszą nauką z naprawdę dobrze napisanych książek, czy chociażby z ogarnięciem się w rosyjskich/ukraińskich miastach. Sam nie potrafię w nauce zapamiętać słowa, jeśli nie wiem jak się je pisze, ale to już może ja.

Uważam, że najważniejsze jest samozaparcie, na kurs języka chodzić warto pod warunkiem, że prowadzący jest z prawdziwego zdarzenia i na prawdę chce czegoś nauczyć, i samemu też chce się w domu spędzać nad tym co było robione przynajmniej tyle co na zajęciach. W przeciwnym razie jest to stara czasu i lepiej uczyć się samemu. Filmy i piosenki (bez napisów/lyrics - tak rozumiem w powyższej wypowiedzi, bo jeśli z, to inna kwestia) są dobre tylko wtedy jeśli już jakiś poziom języka się ma, na doszlifowanie go, w przeciwnym razie szkoda czasu i nerwów.

Generalnie na samodzielną naukę jakiegokolwiek języka polecam książki wyd. Assimil. Są świetne. Całość materiału podzielona na życiowe dialogi, od zupełnych podstaw, dużo ciekawostek, można też tego posłuchać jak się znajdzie wersję z mp3.

Najlepsza imo książka do nauki rosyjskiego (znając podst. ang):
http://www.ruslania.com/language-1/enti ... -1926.html

Bardzo dobra książka do hiszpańskiego (jako dodatek do assimila):
http://www.espanoldepeapa.pl/p/espanol-de-pe-pa-1.html

Oczywiście jak się dobrze poszuka to wszystkie pozycje idzie znaleźć w internecie.
kr3tu89
 
Posty: 22
Dołączył(a): 9 maja 2010, o 23:39

Re: Nauka języków obcych

Postprzez FranciszekCH » 2 maja 2012, o 09:51

Ja niestety nie próbowałem, ale mam wielu znajomych którzy bardzo chwali sobie naukę angielskiego metodą Callana. jest to szkoła języka angielskiego, podobna inna niż wszystkie i "lekcje/zajęcia" wyglądają tam w ogóle inaczej.
autostop... wsiadaj bracie... :)
Avatar użytkownika
FranciszekCH
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 maja 2012, o 09:16
Nr gadu-gadu: 0

Re: Nauka języków obcych

Postprzez Chicken » 4 maja 2012, o 20:13

Dziękuję, za wszystkie wypowiedzi. Na pewno są cenne.
Na kurs niestety brak kasy, ale coś ogarnę. Zaopatrzę się w kilka książek i sam spróbuję.
Czytać po angielsku umiem czytać, a po hiszpańsku nie. Nawet nie miałem nigdy z nim do czynienia.
Wypróbuje tą metodę R.Callana, zobaczymy co będzie. Najważniejsze to konsekwencja. ]
Pozdrawiam Chicken.
"Byka strzeż się z przodu, konia – z tyłu, a głupoty – ze wszystkich stron"
Za wszelkie błędy serdecznie przepraszam.
Obrazek
Obrazek
Facebook
Tel: 605736567
Avatar użytkownika
Chicken
 
Posty: 95
Dołączył(a): 20 kwi 2012, o 19:06
Nr gadu-gadu: 35676381

Następna strona

Powrót do Gadki szmatki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów