Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

AIESEC

Co ci ślina na język przyniesie :)

Re: AIESEC

Postprzez czajna » 29 maja 2012, o 21:43

Dalej nikt się nie znalazł, kto by wyjechał z AIESEC...? :)

Ja też nie byłam, ale coś napiszę, tak pokrótce: można jechać na praktyki (trwają od 18 tygodni do 1,5 roku, zwykle płatne) lub wolontariat (trwa od 6 do 8 tygodni, można jechać nawet zaraz po maturze). Na wolontariacie zwykle wyżywienie i mieszkanie jest zapewnione, czasem dają kieszonkowe. Na praktykach zwykle samemu trzeba opłacić wyżywienie i mieszkanie (AIESEC pomaga znaleźć). Na praktykę wymagane jest wcześniejsze doświadczenie. No i język w obu przypadkach. Wyjechać można do dwóch lat po skończeniu studiów.

Najpierw wysyła się zgłoszenie, przechodzi rozmowę kwalifikacyjną i jeśli Cię zakwalifikują to przechodzi się szkolenie, dostaje dostęp do bazy praktyk/wolontariatu i szuka się placówki. AIESEC nad tym procesem czuwa i pomaga. Opłacić trzeba transport, jest też obowiązkowa darowizna (300zł wolontariat, 400zł praktyka), bez której nie można uzyskać dostępu do bazy.

A robić można różne rzeczy, od programowania, przez działania na rzecz ekologii, po naukę dzieci angielskiego.

Myślę, że zawsze warto na coś takiego pojechać, zdobywa się doświadczenie, poznaje różnych ludzi, szkoli język i zwiedza dalekie strony.
Jak będę wiedzieć więcej to napiszę ;)
"You don't know what you might have set upon yourself
China in your hand..."
czajna
 
Posty: 35
Dołączył(a): 22 cze 2010, o 21:09
Nr gadu-gadu: 0

Poprzednia strona

Powrót do Gadki szmatki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron