Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Nasze ulubione filmy.

Nasze ulubione filmy.

Postprzez grubymis88 » 24 kwi 2010, o 23:28

Tak jak w tytule, czyli nasze ulubione filmy polskie jak i zagraniczne.
trzeba się śmiać
Avatar użytkownika
grubymis88
Administrator
 
Posty: 22
Dołączył(a): 13 kwi 2010, o 11:18
Lokalizacja: Częstochowa / Piotrkowa Tryb.
Nr gadu-gadu: 7593812

Re: Nasze ulubione filmy.

Postprzez Rabka » 9 maja 2010, o 01:02

Oj, jest tego dużo :D Trudno było by wybrać jeden jedyny najulubieńszy, mój ranking zmienia się w zależności od dnia i humoru. No ale napewno w czołówce znadzie się:
- Mechaniczna pomarańcza. Wiem, wiem...tytuł nie brzmi może zbyt zachęcająco,ale obraz jest genialny i jednocześnie przerażający, w takim "suchym" znaczeniu. Polecam:)
-Wszystkie filmy Tima Burona. Treść, jak treść...nie zawsze z przesłaniem, ale forma cudowna, bajkowa, nierealna, moroczna i przerysowana do granic możliwości. Szczególnym uczuciem darzę "Edwarda Nożycorękiego" ;)
-Coś z nowości: Nostalgia anioła- bardzo wzruszający, choć nie idealny ( parę rzeczy osobiscie bym zmieniła;)) ale godny polecenia.
-Co się wydarzyło w Madison County- zaznaczam: film kobiecy, bo o miłości, więc Panowie- nie koniecznie przypadnie Wam do gustu :D
-A.I. sztuczna inteligencja- oglądałam dawno,oj bardzo dawno, ale uczucie jest ciągle żywe:P
I na koniec: Kumple. Bardzo ciepły,sympatyczny film:)

Trochę sie rozpisałam:) Jak sobie "doprzypomnę" coś jeszcze to dam znać. I czekam również na jakieś ciekawe proozycje, bo już nie mam czego oglądać;)
Rabka
 
Posty: 22
Dołączył(a): 9 maja 2010, o 00:21
Nr gadu-gadu: 406913

Re: Nasze ulubione filmy.

Postprzez Marko » 16 maja 2010, o 23:09

Lubię filmy awangardowe, skłaniające do refleksji i pokazujące świat z różnych perspektyw. Fajnie, jeśli kończą się jakoś inaczej niż klasycznym happy endem. Do moich ulubionych mogę śmiało zaliczyć "K-PAX" ze świetnym Kevinem Speceyem, słynny "Gladiator" oraz znany pewnie większości z Was, genialny film pt. "Into The Wild".
Z polskiej półki preferuje głównie komedie, jak np. "Chłopaki nie płaczą", z którego to filmu chyba wszystkie dialogi znam na pamięć :] Bardzo podoba mi się także "Dzień Świra", który trafnie przedstawia specyfikę życia w Polsce typowego, sfrustrowanego człowieka.
W ogóle bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: co lubię w życiu robić?... A potem zacznij to robić.
Avatar użytkownika
Marko
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 maja 2010, o 21:27
Lokalizacja: Tczew
Nr gadu-gadu: 13649799

Re: Nasze ulubione filmy.

Postprzez davere » 31 maja 2010, o 00:14

Rabka napisał(a):Wszystkie filmy Tima Burona.

O TAK! :D

Ja dorzucę jeszcze wszystkie filmy Terry'ego Gilliama, wszystkie dokonania braci Coen i większość Guya Ritchiego.

Ulubione? To zależy... Mogę powiedzieć, że mam takie swoje TOP10, ale nigdy nie wiem co w nim jest, bo zawsze tworzę je na nowo.
Na pewno jest tam (niezależnie od okoliczności) miejsce dla "12 Małp" i to - zdaje się - na pierwszym miejscu. Mógłbym napisać, że apokaliptyczny, niszowy film, ale niszowy raczej do niego nie pasuje z racji tego, że gra tam Bruce Willis i Brad Pitt, a z drugiej strony pasuje, bo historia jest zbyt zagmatwana i zbyt mroczna dla przeciętnego widza. Wystarczy powiedzieć, że obala mit podróży w czasie oraz, że trudno w nim znaleźć coś, co się potocznie nazywa happy endem...
-"Porachunki": wolę oryginalny tytuł "Lock, Stock and Two Smoking Barrels" - debiutancki film Guya Ritchiego, łotrzykowska komedia, świetny, dynamiczny montaż, niesamowity czarny - bardziej konwencjonalny też - humor, a na dokładkę pan Sting w epizodzie. Wystarczy powiedzieć, że pierwowzór dla drugiego, zrobionego już w Hollywood, filmu Ritchiego - "Snatch" - Przekręt, który również ma swoje miejsce w TOP10.
-'Big Lebowski' - bracia Coen robią na przemian filmy mroczne i filmy śmieszne, dramaty i komedie. Ten tutaj jest świetną komedią z kolejną dawką czarnego humoru. Plus Jeff Bridges w roli podstarzałego hippisa, który nadal chce żyć jak w epoce dzieci kwiatów.
-"Clay Pigeons" - kolejna czarna komedia w tym zestawieniu. Film mało znany, a jednak jeden z moich ulubionych, ale to pewnie dlatego, że wystarczy, że jest czarną komedią i już mi się podoba... No i jeszcze można by było wrzucić zombiaki, to już od razu orgazm, ekstaza i fruwające klapki. Joaquin Phoenix (Kommodus z "Gladiatora") w roli głównej, a pomaga mu niemniej zabawny Vince Vaughn (szkoda, że teraz grywa tylko w głupawych komedyjkach... Chociaż epizod w "Into the Wild" zaliczył ;) ).
-"Shaun of the dead" - "Wysyp żywych trupów": czarna komedia i zombiaki. No dla mnie bomba :mrgreen:
Członek Elitarnej Grupy Trzymającej Kciuki
Avatar użytkownika
davere
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 maja 2010, o 22:28
Lokalizacja: Breslau
Nr gadu-gadu: 1536434

Re: Nasze ulubione filmy.

Postprzez Bleck » 18 cze 2010, o 01:36

Ostatnio:
- z takich które dają do myślenia to "Unthinkable", "Mr. Nobody"
- z takich nad którymi fajnie troche pokombinować to "Shutter Island", "The Prestige"
- z takich może troche bardziej damskich (ale co tam ,też czasem lubię zapodać sobie taki filmik) to "The Lovely Bones", "Desert Flower", "Marley And Me", "Fish Tank"
- z pozostałych to mile wspominam "Law Abiding Citizen", "Inglourious.Basterds", "Zombieland" - mega komedia, "Chaos Theory", "The Book of Eli"
Prawie wszyscy użytkownicy przenieśli się na Facebooka ze względu na zmianę właściciela który zamienił forum z tablicę reklamową. Autostopowicze zakładają nowe forum.
Zapraszamy do facebookowej grupy "Autostopowicze czyli MY :)"
Avatar użytkownika
Bleck
Pomagier
 
Posty: 29
Dołączył(a): 21 kwi 2010, o 09:39
Lokalizacja: Opole
Nr gadu-gadu: 5534103

Re: Nasze ulubione filmy.

Postprzez stokrotkabc » 18 cze 2010, o 14:09

Patch Adams - dopiero wczoraj obejrzałam, chociaż zamiar miałam już od dawna. Niesamowity film! :)
...a ja mam swą gitarę, spodnie wytarte i buty stare - wiatry niosą mnie...
Avatar użytkownika
stokrotkabc
 
Posty: 64
Dołączył(a): 21 kwi 2010, o 13:41
Lokalizacja: Wrocław
Nr gadu-gadu: 7553292

Re: Nasze ulubione filmy.

Postprzez Marzena89 » 22 paź 2010, o 10:54

Filmy to moja miłość, ale ciężko powiedzieć, który jest moim ulubionym. Lubię dziwaczne z całego świata. A ostatnio w głowie siedzi mi warszawski festiwal i film Taqwacores :D

Z reżyserów to uwielbiam Emira Kusturice i Wonga Kar-Wai, troszkę za nimi jest Tim Burton i Giuseppe Tornatore (ale jego to chyba za mało filmów widziałam :( niedostępne w Polsce). Lubię też rzucić okiem na stare przedwojenne horrwory niemieckie jak Gabinet doktora Caligari. A pojedyncze filmy Między słowami, Garden State, Mała miss, Zakochany bez pamięci, Kontrolerzy, Grease, 500 dni miłości, Dróżnik, Amelia, 12 małp (nie wiem czy on taki trudny, pokochałam go chyba jeszcze w podstawówce), Marzyciel, Opowieści o zwyczajnym szaleństwie, Powrót, Ono. No i Władca Pierścieni :P
Ostatnio edytowano 11 lis 2010, o 18:30 przez Marzena89, łącznie edytowano 1 raz
proszę zagłosuj na mnie na stronie http://stypendiumzwyboru.absolvent.pl/a ... -tajlandii i pomóż mi wyjechać na wolontariat do Tajlandii :)

http://zapiskizpodrozy.eu/
wolontariat w RPA
autostopowe szlajanie po Europie
Avatar użytkownika
Marzena89
 
Posty: 90
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 01:03
Lokalizacja: Ostrowiec Św./Wrocław
Nr gadu-gadu: 2478126

Re: Nasze ulubione filmy.

Postprzez Atomówka! » 11 lis 2010, o 18:18

'Into the wild', 'Lost in Translation' kocham na wieki wieków;p
Avatar użytkownika
Atomówka!
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 lis 2010, o 12:45
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Nr gadu-gadu: 0

Następna strona

Powrót do Filmy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów

cron