Email:
Nazwa użytkownika:
Kontakt:
Data przejazdu:
Akceptuję regulamin korzystania z serwisu AUTOSTOPEM.eu
Liczba miejsc:
Samochód:
Z:
Przez:
Do:
Liczba miejsc:
Z:
Do:
Opis:

Autostopik.pl

Forum o tematyce AutoStopowej.

Euro26, ubezpieczenia i inne kombinacje - Włochy

Co ci ślina na język przyniesie :)

Euro26, ubezpieczenia i inne kombinacje - Włochy

Postprzez lypton » 7 mar 2011, o 13:31

Jade w kwietniu do Włoch na wyjazd quasi naukowy.
Plan: samolot do Rzymu i pociągami okolo tygodnia (zwracają koszty) - przez Florencje, Bolonie do Wenecji. Oczywiscie zwiedzanie i nocowanie z CSa po drodze. Z Wenecji juz odbieraja mnie i tam 2 tygodnie jestem w Dolomitach na placówce. Czyli w sumie 3 tygodnie we Włoszech.

Rodzina nalega, by jakies ubezpieczenie brać, a i ja chetnie cos bym tam w razie czego bral, bo to roznie bywa, zebym potem nie placil 20 tys euro za cos medycznego. Czy ktos moze sie orientuje jaka firma ma dośc korzystnie i kompleksowo ubezpieczenie podróżne?

Druga sprawa zniżki i też ubezpieczenie. Wiem, ze euro26 to jest korzystna sprawa, slyszalem tez, ze ISIC-AZS, ale nakupić sobie tego jak szalony nie ma sensu. Czy ktos sie orientuje jak to wyglada w praktyce (np. czy PL legitymacja studencka jest honorowana na zniżki - bilety wstepu, transport)

I jeszcze kolejna sprawa, jesli chodzi o praktyke, jak wyglada sprawa dojazdu z Wenecji tzw. właściwej turystycznie tj. plac Św. Marka itp na dworzec Mestre Stazione FS, Hotel Plaza. Podejrzewam, ze okolo 13 odstawia mnie (juz spowrotem) do Wenecji w okolice tegoż dworca, a autobus (taki kaprys) mam dopiero 20:00 i zastanawiam sie czy znajdę czas by troche obejrzeć przed podróżą.
lypton
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 gru 2010, o 18:26

Re: Euro26, ubezpieczenia i inne kombinacje - Włochy

Postprzez czajna » 7 mar 2011, o 23:26

Tu parę informacji o ubezpieczeniach:
inne/ubezpieczenie-t204.html
"You don't know what you might have set upon yourself
China in your hand..."
czajna
 
Posty: 35
Dołączył(a): 22 cze 2010, o 21:09
Nr gadu-gadu: 0

Re: Euro26, ubezpieczenia i inne kombinacje - Włochy

Postprzez kr3tu89 » 8 mar 2011, o 06:09

ze swojej strony dodać mogę istotną różnicą pomiędzy euro26 a ISIC,
euro26 działa na rok od daty wyrobienia, natomiast ISIC na rok kalendarzowy - czyli do 31 grudnia 2011,
podobno, ISIC jest bardziej rozpoznawalna na świecie, natomiast w europie e26...

a co do legitymacji polskiej studenckiej z nią bywa różnie, raczej bym na nią nie liczył na zniżki - jedyny raz kiedy udało mi się na nią coś dostać to zniżka na prom pomiędzy fuertaventurą a lanzarote - wyspy należące do hiszpanii

jeśli nawet w żadnym stopniu nie odpowiedziałem na Twoje pytania, to kilka zdań dodatkowej wiedzy nie zaszkodzi

pozdrawiam,
Adam
kr3tu89
 
Posty: 22
Dołączył(a): 9 maja 2010, o 23:39

Re: Euro26, ubezpieczenia i inne kombinacje - Włochy

Postprzez Tomcen » 8 mar 2011, o 11:02

Ja mam kartę Euro26, tak samo jak moi znajomi. Jak byliśmy w Portugalii to kumpel się rozchorował i na podstawie tej karty miał bezpłatna wizytę u lekarza(w Portugalii się płaci ogólnie za opiekę medyczna), koszty dojazdu taksówka do lekarza zwrócone. Lekarstwa, które zostały mu przepisane, to powiedzieli mu na infolinii z EURO26 ze zostaną zwrócone koszty jak będzie posiadał paragon. Więc było warto posiadać ta kartę EURO26
Tomcen
 
Posty: 6
Dołączył(a): 8 maja 2010, o 22:22
Lokalizacja: Opole
Nr gadu-gadu: 6622666

Re: Euro26, ubezpieczenia i inne kombinacje - Włochy

Postprzez mintai » 8 mar 2011, o 12:57

-
Ostatnio edytowano 12 sty 2023, o 19:49 przez mintai, łącznie edytowano 1 raz
mintai
 
Posty: 61
Dołączył(a): 4 paź 2010, o 23:00
Nr gadu-gadu: 0

Re: Euro26, ubezpieczenia i inne kombinacje - Włochy

Postprzez kr3tu89 » 8 mar 2011, o 13:45

w takim razie:
1. przepisy uległy zmiane - w co wątpię
2. albo abka w travel orbis na rynku, która te karty wyrabia jest źle poinformowana o swoich kompetencjach
3. albo travel orbis wystawia na zasadach jakich mówiłem wcześniej

Adam
kr3tu89
 
Posty: 22
Dołączył(a): 9 maja 2010, o 23:39

Re: Euro26, ubezpieczenia i inne kombinacje - Włochy

Postprzez AnizZ » 9 mar 2011, o 22:25

o ubezpieczeniach zostało powiedziane. jeśli chcesz zniżki, to często honorują nasze legitymacje, albo też właśnie e26 czy isic :) jeśli chodzi o zniżki na kolej - są dla dzieci, ale dla studentów już nie.
Avatar użytkownika
AnizZ
Moderator
 
Posty: 190
Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 15:24
Lokalizacja: Wrocław
Nr gadu-gadu: 0

Re: Euro26, ubezpieczenia i inne kombinacje - Włochy

Postprzez lypton » 14 mar 2011, o 09:31

Ok, to mysle ze zdecyduje sie na to euro26. Tam jakies ubezpieczenie tez teoretycznie konkretne mi proponują. Zwlaszcza chodzi mi o koszty leczenia. Dzieki wszystkim za odpoiwiedzi.
lypton
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 gru 2010, o 18:26

Następna strona

Powrót do Gadki szmatki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jurasekl22 i 0 gości

Pokaż mapę Rozpocznij podróż

Nasze podróże

Szukaj autostopowicza
Zobacz opis mapy

Lista autostopowiczów